Witamy na stronie klanu AZM! Jesteśmy społecznością multigamingową grającą pod sztandarem Pana Grzechu Azmodana!
Zrzeszamy graczy Diablo od 2000 roku, oraz graczy World od Tanks od 2017 roku.
WYBIERZ SEKCJĘ:


Sekcja Diablo
Słudzy Azmodana
+ 2000 +Sekcja World of Tanks
Batalion Azmodana
+ 2017 +

Klan AZM od 2017 roku wraz z utworzeniem sekcji World of Tanks stał się społecznością multigamingową, wcześniej w latach 2000-2017 był klanem związanym wyłącznie z serią gier Diablo. Na chwilę obecną klan dzieli się na dwie sekcje:

- sekcja Diablo o nazwie Słudzy Azmodana utworzona w 2000 roku
- sekcja WoT o nazwie Batalion Azmodana utworzona w 2017 roku

Słudzy Azmodana oraz Batalion Azmodana poniekąd są odrębnymi klanami całkowicie od siebie niezależnymi z oddzielną nazwą, hierarchią, kodeksem i stroną www. To co łączy Sługusów i Batalion to gra pod jednym sztandarem Azmodana i pod jednym tagiem AZM!

Tag AZM pochodzi od trzech pierwszych liter imienia AZMODAN

Kim jest Azmodan? Z wikipedii dowiadujemy się:

"Asmodeusz lub Asmodeus (także Azmodan) – demon, upadły anioł znany głównie z biblijnej Księgi Tobiasza. Poza tym wzmianki o nim spotyka się w demonologii i w niektórych legendach talmudycznych, do których trafił prawdopodobnie z zoroastrianizmu w czasie, gdy terytoria Żydów przeszły w ręce perskich Achemenidów. Przed upadkiem przynależał do Chóru Serafinów. Według MacGregora Mathersa[1] Asmodeusz jest kazirodczym dzieckiem Tubal-Kaina i jego siostry Naami."

Link do całego artykułu znajduje się tutaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/Asmodeusz

Czemu akurat Azmodan? No cóż etymologia nazwy naszego klanu sięga roku 2000 i niejednokrotnie pytani jego pomysłodawcy poprostu już niepamiętają dlaczego wybrali akurat Azmodana za swojego Pana :P Pewnie nie sądzili że po tylu latach będzie to miało jeszcze dla kogoś znaczenie. Postać Azmodana pojawiła się w uniwersum Diablo w trzeciej części gry. Przypuszczać można że wzmianki o Azmodanie pojawiały się w książkach z uniwersum Diablo jeszcze przed 2000 rokiem. Być może pomysłodawca nazwy po przeczytaniu takiej książki zainspirował się postacią Azmodana ;)

Wizerunek Azmodana w Diablo 3:

Smiley face
xxxhosting zapewnia MegaDC.pl